POWIATOWY PRZEGLĄD  LUBUSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO odbył się tego roku jedenastego marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bobrowicach. Przedstawiciele poszczególnych grup wiekowych, wyłonieni              we wcześniejszych szkolnych eliminacjach, deklamowali bardzo różnorodne wiersze, dobrze dobrane do swoich osobowości oraz umiejętności. Pani Katarzyna Dudzic-Syty pełniła rolę opiekuna reprezentantów naszej szkoły. Były to następujące osoby: Dagmara Dziemidowicz z klasy II, Ziemowit Pełszyk z klasy I, Zosia Kidoń z klasy III, Monika Kwiatkowska z klasy IV, Zosia Wąsiewicz również        z klasy IV, która otrzymała wyróżnienie, oraz Piotr Patynowski-Szmid z klasy VIII. Nominację do kolejnego etapu otrzymali: czwartoklasistka Jagoda Wankowicz oraz ósmoklasista Jakub Miazgowicz. Gratulujemy i mamy nadzieję na dalsze sukcesy! 

DZIEŃ KOBIET upłynął pod znakiem imprez klasowych, życzeń i laurek, słodkości oraz kwiatów wręczanych kobietom, tym jeszcze bardzo młodym i tym już trochę starszym, przez naszych dżentelmenów. Dziękujemy Rodzicom, którzy pamiętali, że zawód nauczyciela jest tak bardzo sfeminizowany. 

 DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO w Ochli klasy I-IV wybrały się w dniu zwanym prima aprilis. Zwiedzały tam skansen i poznawały życie dawnych mieszkańców wsi. Każdy wrócił do domu z własnoręcznie wykonaną palmą wielkanocną oraz pisankami.  Wycieczkę edukacyjną zorganizowały wychowawczynie klas: pani Barbara Lubińska, Katarzyna Polanica, Monika Wąchała i Dorota Szyndrowska-Czerkies. 

 DZIEŃ BEZ PLECAKA urządziliśmy jedenastego kwietnia, jako inicjatywę Samorządu Uczniowskiego, którym opiekuje się pani Agnieszka Tyszkiewicz-Buchingier.  Nie oznaczał on odwołania lekcji, tylko spakowanie potrzebnych rzeczy w inny sposób niż zwykle. Pomysły były bardzo oryginalne, zabawa wesoła. Tradycyjne plecaki sprawdzają się najlepiej w szkolnej rzeczywistości, warto jednak czasem ją ubarwić.

 

 

STÓŁ DO TENISA STOŁOWEGO pojawił się na wiosnę na naszym podwórku, które ozdobiły rozkwitające kwiaty cebulkowe. Jest to ulubione miejsce spotkań chłopców ze starszych klas. Nowe wielofunkcyjne boisko oczywiście także ma wielu użytkowników podczas przerw oraz popołudniami. 

GRA W KRĘGLE stała się naszą ulubioną zabawą dzięki temu, że możemy korzystać z miejscowej kręgielni. Współpraca z dyrektorem GOKiS w Bobrowicach, panem Wojciechem Brodzińskim, oraz  z panią Katarzyną Dzień sprawującą opiekę nad wiejską świetlicą w Dychowie,  układa się nam bardzo dobrze. DZIĘKUJEMY!         

 Z tej atrakcji skorzystały już klasy I i IV  ze swoimi  wychowawczyniami: panią Barbarą Lubińską oraz z panią Dorotą Szyndrowską-Czerkies.   Pozostałe planują to zrobić w najbliższym czasie.  

 PRZESYŁAMY WSZYSTKIM SŁONECZNE, WIOSENNE POZDROWIENIA!