TAK ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Kolejna okazja do spotkania się całej szkolnej oraz przedszkolnej społeczności to Dzień Edukacji Narodowej. Głównym organizatorem tego wydarzenia, jak co roku, był Samorząd Uczniowski. Pani Agnieszka Tyszkiewicz-Buchingier nadal opiekuje się tym ważnym organem szkoły. Przewodnicząca SU – Karolina Łabędzka – powitała wszystkich zebranych i poprowadziła całość imprezy.

Część bardziej oficjalną, edukacyjną, z klasą V przygotowała pani Dorota Szyndrowska-Czerkies, jako formę raelizacji kolejnego punktu planu pracy Szkolnego Klubu Europejskiego ,,Gwiazdki”.  Przypomniane zostało pochodzenie i wymowa tego święta, sposób świętowania w Polsce i na świecie. Karolina i Szymon Kozłowski przeczytali krótkie życzenia w języku polski i niemieckim. Piątoklasista Patryk Kamuda wręczył pani dyrektor – Iwonie Sancewicz –  wielką laurkę z żartobliwymi życzeniami. Ważnym elementem dekoracji stał się bukiet złożony z kwiatków pokolorowanych przez uczennice i uczniów klas I-VIII.

Następnie poszczególne klasy dedykowały swoje występy nauczycielom, a także oczywiście wszystkim pozostałym pracownikom szkoły. Klasa I zaśpiewała piosenkę przygotowaną ze swoją wychowawczynią – panią Moniką Wąchałą. Drugoklasiści zaprezentowali taniec i śpiew. Ten występ zorganizowała pani Barbara Lubińska. Zadbała także o odpowiedni strój młodych tancerzy. Weronika Matz poczęstowała pracowników naszej placówki pysznymi pierniczkami. Klasa III, w której wychowawstwo prowadzi pani Katarzyna Polanica, wykonała skoczną piosenkę, porywając publiczność  do rytmicznego klaskania w dłonie. W imieniu klasy IV życzenia i laurkę przekazała Marysia Straszkiewicz. Oskar Olejnik z klasy VI, zachęcony przez swoją wychowawczynię, panią Elżbietę Hoppen, zaprezentował własną kompozycję muzyczną w stylu hipp-hoppu. Klasa VII przygotowała z wychowawcą, panem Wojciechem Łukaszewiczem, prezentację nauczycieli oraz taniec. W układzie tanecznym mogliśmy zobaczyć także klasę VIII, w której opiekę wychowaczą sprawuje pani Honorata Łabędzka. Na zakończenie uczennice  i uczniowie klas IV-VII przepięknie zaśpiewali piosenkę, przygotowaną wspólnie z panią Moniką na lekcjach muzyki. Po tym występie, jak po każdym poprzednim, rozległy się gromkie brawa.  Przedstawiciele SU przekazali życzenia życzenia oraz laurki z meliską na złagodzenie skutków ewentualnego stresu…. Pani Dyrektor podziękowała Samorządowi Uczniowskiemu i wszystkim nauczycielom za przygotowanie tego wyjątkowego apelu.

Wróciliśmy do szkoły na lekcje, bo wiemy,  że zawsze powinien znaleźć się czas  na świętowanie i zabawę oraz na pracę i naukę. Cieszą wszelkie przejawy życzliwości i wdzięczności ze trony Uczniów oraz Ich Rodziców, a na co dzień dobra współpraca, solidna nauka i kulturalne zachowanie.