W dniach 23 i 24 kwietnia 2026 odbyły się zajęcia czytelnicze z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich adresowane do uczniów klas I -III, mające na celu popularyzację czytelnictwa z uwzględnieniem poszanowania praw autorskich. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat historii powstania książki, która nie zawsze miała taką firmę,  jak teraz. Przeszła długą drogę ewolucji.  Zapoznali się również z prezentacją, która stała się źródłem do rozmowy na temat czytelnictwa, o autorach, ilustratorach, wydawcy, twórczości i szacunku do cudzej pracy i tym, że książka jest źródłem wiedzy i emocji. W dalszej części zajęć dzieci  wykonały prace plastyczne  symbolizujące Dzień Książki.