5 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek. W Szkole w Dychowie taki dzień też został zorganizowany 14 listopada, dzięki współpracy Samorządu Szkolnego,  Filii  Bibliotecznej w Dychowie oraz wychowawcy świetlicy pani Kornelii  Wojciechowskiej. Pani Kornelia przygotowała kolorowe i bajkowe hasło na to wydarzenie. Tego dnia w szkole było gwarno i wesoło,  chętni uczniowie z wszystkich klas przyszli przebrani w strój swojego ulubionego bohatera bajkowego.

Bajki i baśnie, zarówno te czytane jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Bajki towarzyszą nam już od najmłodszych lat. Dzięki nim dzieci uczą się między innymi: rozróżniać dobro od zła, koleżeństwa i przyjaźni, chęci niesienia pomocy innym. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Przesłanie bajek jest ciągle aktualne pomimo upływu czasu, a tacy  bohaterowie jak: Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Czerwony Kapturek , Myszka Miki, Kot  w Butach czy Scooby Doo  wciąż są ulubieńcami najmłodszych dzieci.

Liczna grupa dzieci w tym dniu przyszła do szkoły w przebraniach za postacie z bajek  i zaprezentowała się przed społecznością szkolną. Jury, w składzie Pani Dyrektor Iwona Sancewicz, Pani Agnieszka Buchinger, Pani Katarzyna Polanica i Pani Irena Białkowska oceniły pomysły na przebranie i  po długich obradach wyłoniły zwycięzców tego  bajkowego dnia. Nagrody zostały ufundowane przez  Radę Rodziców a  otrzymali je następujący uczniowie:

Klasa I – Radek Pędzioch jako piłkarz z Supa Strikas

Klasa II – Julka Mołczan  jako Cyganka

Klasa III – Dagmara Dziemidowicz jako Myszka Miki

Klasa IV – Marysia Straszkiewicz jako Strach na wróble

Klasa V – Zosia Wąsiewicz jako Pipi Langstrumpf

Klasa VI – Sandra Gasowska jako Czerwony Kapturek

Klasa VII –  jako  Ekipa Scooby Doo

– Martyna Napieralska

– Maciek Piechowiak

– Zuzia Łabędzka

– Karolina Łabędzka

Klasa VIII – Emilka Straszkiewcz  jako Diabolina

Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Panią Dyrektor, otrzymała Milena Gasowska z klasy VII,  która przebrała się za Szpiega z Krainy Deszczowców.