,,INWESTUJMY W NASZĄ PLANETĘ!” – DZIEŃ ZIEMI 2022

Tak brzmi hasło tegoroczNego Dnia Ziemi, obchodzonego od wielu już lat na całym świecie, także w Polsce i oczywiście rówież w naszej szkole.

Z tej okazji w piątek 22.04.2022 roku Samorząd Uczniowski, wraz ze swoją opiekunką, panią Agnieszką Tyszkiewicz-Buchingier, przygotował rywalizację grup utworzonych z uczniów klas I-VIII. Kapitan każdej  z nich zadbał o wymyślenie powitalnego okrzyku i przebrania – nawiązujących do jej ,,patrona” – nazwy zwierzęcia. Zespoły zaprezentowały się na apelu, na którym gościliśmy panią Janinę Pieczonkę, byłą nauczycielkę przyrody w naszej szkole i organizatorkę tego typu imprezy, kontynuatorkę tradycji zapoczątkowanej przez panią Irenę Szymczak.       Konkurencje odbyły się w salach lekcyjnych oraz na szkolnym podwórku. Wymagały współpracy w grupie, sprawdzały przyrodniczą i ekologiczną wiedzę uczniów, rozwijały ich wyobraźnię, sprawność, a także talenty artystyczne. Wszystkie zespoły rywalizowały ze sobą z dużym zaangażowaniem, zdobywając zbliżoną do siebie ilość punktów. Te spośród nich, które zajęły miejsca na podium, otrzymały nagrody ufundowane przez naszego gościa honorowego, panią dyrektor Iwonę Sancewicz, panią Agnieszkę oraz Radę Rodziców.

Po tej imprezie pozostaną z pewnością miłe wspomnienia, zakupiony przez Radę Rodziców domek dla owadów oraz nasze codzienne zachowania służące ochronie niepowtarzalnej planety – Ziemi.

Taki cel przyświeca także udziałowi szkoły w projekcie ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, zainicjowanemu przez panią Honoratę Łabędzką. Finał tej zbiórki nastąpi 9.05.2022 roku.

Z pewnością będziemy zwycięzcami, bo zainwestujemy w ochronę naturalnego środowiska!