5 czerwca na stadionie w Dychowie odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców. Na dzieci i ich bliskich czekała moc atrakcji w postaci dmuchanych zamków i zjeżdżalni, zabaw z animatorką, przejażdżki wozem strażackim OSP Bobrowice, czy jazdy autem terenowym.

Na stoisku przygotowanym przez pan Tomka Kuczaka można było przymierzyć się do motoru żużlowego oraz przyjrzeć się jak wygląda strój do jazdy na takim motorze. Uczennice z klasy ósmej i szóstej wykonywały brokatowe tatuaże i zaplatały kolorowe warkoczyki. Oprócz tego dzieci mogły spróbować swoich sił w biegu na orientację w labiryncie, zorganizowanym przez UKS Energetyk Dychów. Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i medale.  Podczas festynu odbył się również turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Bobrowice. Rywalizowały ze sobą drużyny składające się z rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Walka była naprawdę emocjonująca, w ostatecznym rozrachunku zwycięzcami turnieju okazali się uczniowie naszej szkoły, drugie miejsce zajęli nauczyciele, brązowe medale zdobyła drużyna rodziców.  Podczas trwania zabawy można było częstować się domowym ciastem upieczonym przez rodziców, kawą,  herbatą, kiełbaską z grilla oraz skosztować pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym.

Dodatkową atrakcją była loteria fantowa oraz losowanie nagród spośród osób, które zakupiły losy. Szczęśliwcy wylosowali hulajnogę, frytkownicę beztłuszczową, oraz głośniki bezprzewodowe. Pieniążki z loterii oraz zebrane do specjalnie przygotowanej puszki przekazaliśmy dla Amelki Zalech – naszego przedszkolaka, która potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i portfele, dzięki wam zebraliśmy dla Amelki kwotę 1887 złotych.

 

W imieniu Rady Rodziców bardzo dziękujemy osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do zorganizowania festynu:

Pani sołtys Janinie Łukaszewicz,

Panu Wojciechowi Brodzińskiemu – dyrektorowi GOKiS w Bobrowicach,

Panu wójtowi Wojciechowi Wąchale.

 

W przygotowania do festynu zaangażowało się wielu rodziców, dziękujemy wszystkim tym którzy upiekli ciasta, przekazali fanty na loterię oraz służyli swoją pomocą na stoiskach, pani Aurelii Janik za idealnie wysmażone kiełbaski z grilla, pani Zosi Litwin za smakowite kanapki ze smalcem, pani Basi Lubińskiej za smalec i ogóreczki, pani Marii Kamudzie za bochenki chleba.

 

Cieszymy się, że tyle osób przybyło na festyn, by wspólnie spędzić niedzielne popołudnie, wasza obecność, radość dzieci i miłe słowa kierowane do nas, dają nam energię do działania!

 

Dziękujemy również wszystkim osobom i firmom, które wspierały działalność Rady Rodziców w ciągu całego roku szkolnego.