W przedświątecznym miesiącu zawsze wiele dzieje się w naszej placówce, świątecznie udekorowanej i wypełnionej piosenkami nawiązującymi do zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Szósty grudnia kojarzy się nam nie tylko z prezentami, w których rozdawaniu pomaga Mikołajowi niezawodna Rada Rodziców, ale także     z konkursem szaradziarskim. W tym roku zorganizowała go pani Honorata Łabędzka. Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy w klasach od I do VIII: Paulinka Hubert, Oliwier Sołtysiak, Emilka Wasilewska, Marysia Straszkiewicz, Laura Wiśniewska, Róża Stefanowicz, Zuzuia Łabedzka, Emilia Straszkiewicz. Nagrody ufundowała również Rada Rodziców.

Zajrzał do nas także Niklaus z Niemiec, zostawiając w każdej sali lekcyjnej Adventskalender – kalendarz adwentowy, pozdrowienia   dla grzecznych i pilnie uczących się dzieci oraz prośbę. Chodziło mianowicie o pokolorowanie świątecznych motywów i podarowanie tej kartki osobie pomagającej innym ludziom.

Włączyliśmy się do akcji pomocy zwierzętom ze schroniska w Osiecznicy, zbierając dla nich karmę, koce i zabawki.

Wzięliśmy, jak co roku, udział w akcji ,,Góra Grosza”.

Uczestniczyliśmy  w artystycznych warsztatach: podczas zajęć świetlicowych prowadzonych przez panią Kornelię Wojciechowską  i panią Małgorzatę Adamczyk powstały figurki z masy solnej, klasa II szyła choinki razem ze swoją wychowaczynią – Katarzyną Polanicą i panią biblliotekarką – Ireną Białkowską. Przedszkolaki piekły pierniczki  z paniami wychowawczyniami: Teresą Wąsicką, Małgorzatą Orzeszko-Deszcz i Joanną Leśko. Roodzice dzieci wykonali stroiki oraz inne bożonarodzeniowe ozdoby.

Uczennice klasy VIII, Karolina Łabędzka i Magda Adamczyk, zmotywowane przez polonistkę, panią Katarzynę Dudzic-Syty,  zaproponowały różnorodne książki jako prezenty pod choinkę.

W piątek 16.12.22 uczestniczyliśmy w rekolekcjach adwentowych, z kolei  w środę   21.12.22 w porannych roratach. Nagrodą za ten wysiłek był poczęstunek w postaci drożdżówki i kubka kakao, ufundowany przez księdza proboszcza – Marka Kowala.

W szkole spotkanie opłatkowe dla wszystkich obecnych i byłych pracowników Zespołu odbyło się w przedświąteczny poniedziałek.

Szkolny Klub Europejski ,,Gwiazdki” przygotował dla nauczycieli   oraz osób zatrudnionych w administracji i obsłudze szkoły kartki  ze świątecznymi życzeniami w różnych językach.

Okres przygotowań do świąt kończy zwykle przedstawienie jasełkowe przygotowane przez klasę IV. Tak miało stać sie również w tym roku, jednak czwartoklastów pokonały w tym momencie infekcje. Efekt ich pracy, która przebiegała  pod bacznym okiem pani Honoraty Łabędzkiej, Moniki Wąchały i Agnieszki Tyszkiewicz-Buchingier, będzie można zobaczyć po przerwie świateczno-noworocznej. W czwartek wszystkie klasy razem kolędowały, a następnie spotkały się ze swoimi wychowawcami przy wspólnym stole. Nie mogło zabraknąć świątecznych smakołyków, kolęd, życzeń, a nawet prezentów …

Bardzo dziękujemy wszystkim Osobom zaangażowanym w te ważne  i niezwykle wartościowe wydarzenia.

ŻYCZYMY RADOSNEGO I SPOKOJNEGO ŚWIĘTOWANIA, DODBREGO WYPOCZYNKU, ZAPAŁU DO DZIAŁANIA W NOWYM – 2023 ROKU.