MegaMisja

MegaMisja

Od października 2018 roku w naszej szkole realizowany jest ogólnopolski program edukacyjny MegaMisja. Pomysłodawcą i autorem programu jest Fundacja Orange. Program został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Honorowymi ambasadorami programu są: Magdalena Kumorek – aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka, a także Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci.

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wszystko to w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.

 W zajęciach MegaMisji biorą udział uczniowie z klas 1- 3. Spotkania  odbywają się raz w tygodniu. Dzieci uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w Internecie. Współpraca między dziećmi, twórcza dyskusja w trakcie zajęć i zabawa przyspieszają nabywanie cyfrowych kompetencji.

MegaMisja nie polega jedynie na zajęciach przy komputerze – uczniowie rysują, wycinają, dyskutują. W ten sposób ćwiczą także ważne kompetencje społeczne: umiejętność współpracy i osiągania kompromisów. Za zrealizowanie zadań uczniowie zdobywają punkty i wymieniają je na nagrody: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry edukacyjne dla dzieci, które wzbogacają wyposażenie klas i świetlicy.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie pracują na zajęciach, chętnie pomagają animowanym bohaterom MegaMisji- Julce i Kubie. Za wykonane zadania otrzymali już kreatywny zestaw plastyczny,  książki, gry dydaktyczne i upragniony tablet.