PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 4 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Dychowie odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Z tej okazji uczniowie klasy pierwszej przygotowali i  przedstawili teatrzyk pt. „Bajki z morałem” pod opieką wychowawczyni pani Barbary Lubińskiej. Uczniowie wcielili się w role znanych bohaterów bajkowych, którzy udzielali rad swoim widzom. Wystąpili: Czerwony Kapturek, Kopciuszek i Królowa Śniegu, która udzieliła rady pewnemu chłopcu : „A Ty chłopczyno nie musisz być Księciem. Wystarczy, że znajdziesz DOBRE ZAJĘCIE!” .

Następnie starsze koleżanki z klasy 3, 4, 5 i 6 wystąpiły w przedstawieniu pt. „ O molach książkowych” adresowanym do pierwszoklasistów przygotowanym, pod opieką pani bibliotekarki. W rolę moli wcieliły się : Gabrysia Murawa, Emilka Straszkiewicz, Zosia Murawa, Gabrysia Bemka, Kamila Wankowicz, Ania Staszków, Julka Hołownia, a w roli wróżki wystąpiła Ola Sawicz. Mole z natury są szkodnikami, a te z przedstawienia zrobiły bałagan w zbiorach bibliotecznych zjadając fragmenty książek i przy okazji pomieszały ich tytuły. Od tego chaosu literackiego aż rozbolały ich brzuchy i trzeba było mole ratować. Ale od czego są wróżki? I w tym przypadku z pomocą przyszła dobra Wróżka, która dzięki swoim czarom przywróciła ład i porządek w księgozbiorze,  a mole „szkodniki” przemieniła  w mole książkowe i im poleciła pilnować porządku w naszej bibliotece.

Wszystkie pierwszaki musiały zdać egzamin z wiedzy o literaturze, aby stać się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Uczniowie zostali pasowani na czytelnika przez panią bibliotekarkę Irenę Białkowską. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz PROŚBY KSIĄŻKI do stałego przestrzegania. Mamy nadzieję, że będą stałymi gośćmi w bibliotece. Będą tu zawsze mile widziani.

Sponsorem  książek jest Gminna Biblioteka Publiczna w Bobrowicach.