ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 6 listopada 2020 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III pod kierunkiem swojej wychowawczyni – pani Barbary Lubińskiej.

 Wychowanie patriotyczne i budzenie poczucia tożsamości narodowej to bardzo ważne elementy edukacji szkolnej, w której czynny udział powinno brać każde dziecko. Nie można dlatego też zapominać o naszych najmłodszych uczniach, gdy zbliżają się święta ważne dla każdego Polaka. Duże znaczenie ma przedstawienie dzieciom złożonych treści historycznych w sposób zrozumiały i jednocześnie interesujący. Czy to się udało? Biorąc pod uwagę fakt, że podczas apelu było naprawdę bardzo cicho – a uczniowie, gdy była taka możliwość, czynnie uczestniczyli w jego przebiegu – można z czystym sumieniem odpowiedzieć twierdząco na to pytanie.

 Pięknym elementem rozpoczynającym apel stało się uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzieciom oraz wszystkim dorosłym widzom bardzo podobała się pierwszy raz zaśpiewana przez trzecioklasistów pieśń pt. „Miejcie nadzieję”. W czasie apelu zostały ukazane przyczyny rozbiorów Polski. Zabrzmiały pieśni legionowe, „Rota”, „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”. Młodzi artyści recytowali wiersze oraz zaprezentowali krótką inscenizację.

Zasłużyli na duże brawa!