WARSZTATY LUTOWE

WARSZTATY LUTOWE

Już po raz piąty w klasie drugiej odbyły się warsztaty dzieci z rodzicami i wychowawcą. Pomysłodawczynią spotkania była mama Kuby, pani Agnieszka Dzień.

Przygotowała składniki potrzebne do doświadczeń. Powszechnie wiadomo, iż dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia ich naturalnej ciekawości są zabawy badawcze i eksperymenty. Dają dzieciom okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki.

Ulubionym efektem doświadczeń są wybuchy. Wszystkie zabawy, w których coś się przelewa, wylewa i musuje, są idealne dla dzieci. Dlatego nie mogło się obyć bez kolorowego wodnego wulkanu. Woda, soda oczyszczona, barwniki i ocet. Pod wpływem reakcji płyn zaczyna uciekać z pojemników i efekt… wow. Kolejny eksperyment to „lampa lawa”. Potrzebny olej, trochę wody, barwniki i tabletki musujące. Eksperyment bardzo ciekawy, bo na poruszające się w górę i w dół kolorowe bąbelki można patrzeć bez końca. Zakończenie dzisiejszego dnia w szkole było pełne wrażeń i niespodzianek.