WARSZTATY WIOSENNE

WARSZTATY WIOSENNE

Pomysłodawczynią wiosennych warsztatów uczniów klasy drugiej z rodzicami była mama Sandry- pani Agnieszka Gasowska, która zaproponowała zajęcia z origami.

Origami to sztuka artystycznego składania papieru znana w Japonii od najdawniejszych czasów, gdzie każdy potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczny świat postaci, zwierząt, kwiatów i różnych przedmiotów. Origami nie wymaga wielu materiałów. Przy odrobinie wprawy, cierpliwości i skupienia z papieru powstają doskonałe kształty. Małe, papierowe dzieła sztuki nie tylko cieszą oko, ale służą też dzieciom jako zabawki i przedmioty użytkowe.

Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy. Najpierw szybko powstały papierowe czapki, a potem łódeczki. Kolejne wyzwanie dopiero było przed nimi. Miały zrobić kolorowego zajączka. Tym razem nie obyło się bez pomocy mam. Precyzja składania, wielka koncentracja, poszczególne czynności, wykonane w ściśle określonym porządku, wymagały wspólnej pracy. Powstały wspaniałe zajączki, a potem jeszcze motylki, które teraz są dekoracją klasy.

Origami jako ciekawa forma wspierania edukacji szkolnej umożliwia komunikowanie, stymuluje do aktywności, rozwija myślenie twórcze i wyobraźnię. W niezawodny sposób rozbudza w dzieciach ciekawość i fantazję.Może stanowić ciekawy sposób spędzania czasu wolnego i rozwijania zainteresowań.