Nareszcie przyszła wiosna! Tego dnia w szkole obchodzimy Dzień Samorządności. Jest to wyjątkowe święto, podczas którego uczniowie przejmują symboliczne stery władzy, wcielając się w role nauczycieli i dyrekcji. To czas kreatywności, odpowiedzialności i integracji, realizowany poprzez lekcje prowadzone przez uczniów. Nowi nauczyciele najpierw zaprezentowali się na apelu szkolnym wywołując gromkie brawa, a potem świetnie przeprowadzili zajęcia w klasach młodszych. Mieli okazję doświadczyć na czym polega praca nauczyciela, która ich zdaniem wcale nie jest łatwa. W tym dniu odbył się również konkurs na najładniejszą gazetkę wiosenną. Nagrody otrzymały klasy: druga i siódma. Mamy uczniów klasy drugiej postarały się o pyszny, zdrowy bufet. Na zakończenie dnia przy dźwiękach piosenek i okrzykach uczniowie przeszli z kolorowymi plakatami przez część wioski idąc w kierunku szkoły. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, ale przede wszystkim dla wszystkich to świetna zabawa.