Apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja odbył się 30 kwietnia 2026 r. Akademię rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przyszła kolej na taniec z szarfami w wykonaniu uczennic klasy trzeciej. Było to prawdziwe widowisko dla oczu i duszy. Publiczność z trudem mogła oderwać wzrok od pełnych inwencji figur. Widzowie zostali zaproszeni także do udziału w żywej lekcji historii. Młodzi aktorzy przebrani w stroje szlacheckie, wcielili się w posłów i króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uczniowie klasy siódmej przedstawili w humorystyczny sposób tamte czasy. Poprzez rekonstrukcję historyczną uczcili nie tylko doniosły moment uchwalenia konstytucji, ale także pozwolili młodym widzom lepiej zrozumieć znaczenie i kontekst tego doniosłego wydarzenia. Apel uświetniły piosenki w wykonaniu klas 1-3.
Należy również wspomnieć, że w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja nasz poczet sztandarowy brał udział w uroczystościach gminnych, tj. złożenie wieńca pod pomnikiem Orła Białego.




















