26 maja po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Patriotyczny „Ojczyzno Ma”. Pomysłodawcą i wieloletnim już organizatorem tego wydarzenia jest Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej. Celem konkursu jest krzewienie treści patriotyczno-religijnych wśród młodego pokolenia. Uczestnicy: Zofia Dzień, Lena Andrzejkowicz, Dagmara Dziemidowicz, Emilia Wasilewska, Blanka Tracz, Lena sieniawska i Michał Mołczan, odpowiadali na pytania dotyczące historii i geografii Polski oraz historii Kościoła.
Konkurs przebiegał na zasadach podobnych do tych obowiązujących w teleturnieju „1 z 10”. Każdy z zawodników miał trzy szanse, gdy dobrze odpowiedział zachowywał je, przy złej odpowiedzi tracił szansę. Zwyciężył ten, kto najdłużej zachował swoją szansę.
Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Iwona Sancewicz, krótkim przemówieniem wprowadzając zawodników w patriotyczny nastrój. Członkowie komisji konkursowej w składzie: p. Agnieszka Tyszkiewicz, p. Małgorzata Ozga i p. Honorata Łabędzka odczytywali zawodnikom pytania, na które Ci odpowiadali ustnie. Po długich zmaganiach udało się wyłonić zwyciężczynie etapu szkolnego, a zostały nimi: Blanka Tracz – I miejsce, Lena Sieniawska – II miejsce, Emilia Wasilewska – III miejsce. Gratulujemy dziewczętom i życzymy owocnej dalszej nauki, ponieważ kolejny etap konkursu odbędzie się w listopadzie tego roku w Zielonej Górze.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.















