Z okazji TYGODNIA BIBLIOTEK odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Dychowie, przygotowane przez bibliotekarkę p. Irenę Białkowską. W realizacji zadania pomogli uczniowie klasy II i IV. Wystąpili w scence ” ZAMIESZANIE NA WESOŁO”. W rolę książki wcieliła się Paulinka H. z klasy IV. Książka bardzo zmartwiła się zaistniałą sytuacją, w wyniku której bohaterowie bajek pomylili swoje bajkowe role i powstało wielkie zamieszanie, które trzeba naprawić. I takie właśnie zadanie stanęło przed pierwszakami, z którym poradzili sobie świetnie. Czerwony Kapturek ( Lila P. z kl.II) powiedział, że przyniósł babci… pizzę! Natomiast Kot w butach (Akeksander Ż. z kl. II) oznajmił, że przyszedł polować na myszy! A Jaś i Małgosia ( Zosia P. I Anastazja P. z kl. II) powiedzieli, że zbudowali domek z …betonu!! Kopciuszek zgubił ma balu zegarek 🤔!!! A mole książkowe ( Mikołaj S. I Oliwier Z. z kl.II) chcieli zjeść wszystkie książki , a zwłaszcza te poplamione i z zagiętymi rogami. W tej sytuacji bibliotekarka załamała ręce, ale uczniowie klasy pierwszej poradzili sobie z zamieszaniem i po chwili nie było śladu po literackim chaosie. Egzamin na czytelnika wciąż trwał. Zadanie brzmiało ROZWIĄZAĆ KRZYŻÓWKĘ. Teraz w trudnościach pomogli starsi koledzy z drugiej klasy. Ciekawym elementem pasowania były zagadki, dotyczące wiedzy z zakresu literatury dziecięcej, na które trzeba było odpowiedzieć PRAWDA lub FAŁSZ. Wszyscy uczniowie klasy pierwszej poradzili sobie z tym zadaniem i zdali egzamin na pełnoprawnych czytelników. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, zasponsorowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bobrowicach. Mamy nadzieję, że będą aktywnymi czytelnikami.