Dnia 22 maja 2022r. w Szkole w Dychowie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów  klasy I oraz podsumowanie konkursu czytelniczego ph.: SPOTKANIE Z LITERATURĄ. Uczestnikami tego konkursu byli uczniowie klasy II, a trwał od października 2022r. Uczniowie przeczytali w tym czasie 3 lektury ( Cukierku, TY łobuzie!, Detektyw Pozytywka, Karolcia), a następnie wykazywali się ich znajomością pisząc co tydzień test wiedzy literackiej  z poszczególnych rozdziałów. W sumie dzieci napisały 20 testów, co wymagało dużej pracy, skupienia i systematyczności. Ale trud został nagrodzony. W wyniku rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców, i tak:

  • I miejsce zajęła Amelka Karska
  • II miejsce zajęła Nikola Rzadkiewicz
  • III miejsce zajęła Zuzia Maćkowiak

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, ale oprócz tych nagród, każdy uczeń jest zwycięzcą, ponieważ nabył dobrej umiejętności czytania tekstów.

Rozdane zostały również nagrody za udział w konkursie plastycznym, na plakat promujący ulubioną książkę, którą poleciłabym/poleciłbym koledze/koleżance. Konkurs został ogłoszony przez Filię Biblioteczną w Dychowie, z okazji TYGODNIA BIBILIOTEK.

W trakcie tej uroczystości pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą z zakresu klasycznej literatury dziecięcej i zdać egzamin, aby zostać pełnoprawnym czytelnikiem Biblioteki Publicznej w Dychowie. Wszystkim pierwszakom udało się pomyślnie zdać ten egzamin i uczniowie, nowi czytelnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Sponsorem wszystkich nagród książkowych jest Gminna Biblioteka Publiczna w Bobrowicach.