Dnia 30 września 2021 roku odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Tradycja wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Bobrowice Wojciech Wąchała, przewodniczący Rady Gminy Bobrowice Łukasz Kamerduła, przedstawiciel Nadbobrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim mjr SG Katarzyna Konopka Łanda, Zespół Elektrowni Wodnych w Dychowie reprezentowały Iwona Mielnik i Aleksandra Miechowicz. Gościliśmy również księdza proboszcza Mareka Kowaal, sołtys Dychowa Janinę Łukaszewicz, przedstawicielkę Rady Rodziców Honoratę Łabędzką, Janinę Pieczonkę, nauczycieli i rodziców pierwszoklasistów.

Wszystkich zebranych gości powitała pani dyrektor Iwona Sancewicz.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały “egzamin pierwszoklasisty”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała pani dyrektor. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Dychowie. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawcę.

Najmłodsi otrzymali rożki obfitości i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców, prezenty od zaproszonych gości.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie i upominki.