Piętnastego kwietnia uczniowie z klas 1-4 uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, podczas których poznali pszczołę murarkę. Były to ekologiczne zajęcia edukacyjne uczące o roli samotnych pszczół w zapylaniu, ich cyklu życia oraz bezpiecznej hodowli. Uczniowie dowiedzieli się, czym różni się pszczoła murarka od pszczoły miodnej. Zbudowali domek dla pszczół i otrzymali kokony, żeby je wystawić do ogrodów.

Dzieciaki już nie mogą się doczekać, kiedy pszczoły się wylęgną i zajmą zbudowane domki.