Poznański Teatr Aktora zaprosił uczniów naszej szkoły na spektakle. Dla uczniów klas 1-3 była sztuka pt. „Klik, klik i uśmiech znikł”. Jej motywem przewodnim jest baśń o złotej kaczce przedstawiona poprzez technikę teatru formy- lalek żyworękich. Poruszono tutaj problem nadmiernego korzystania z telefonów, jak również krzywdzenie innych poprzez słowa i język nienawiści. Klasy 4-8 wyjechały na spektakl pt. „Serce z Internetu”. W sztuce skupiono się nie tylko na samym problemie hejtu i upokorzeniu, lecz także ukazano, co może uchronić młodego człowieka, żeby nie uległ pokusom kończących się problemami z prawem, a nawet zagrażających życiu i zdrowiu.

Internet to osobny świat, rządzi się specyficznymi prawami, na jego manipulacje najbardziej narażone są dzieci i młodzież, dlatego bądźmy zawsze obecni, nie zostawiajmy swoich pociech samych w cyfrowej rzeczywistości.