Mijający rok szkolny mogliśmy zakończyć zgodnie z tradycjami naszej szkoły, po dwóch latach odejścia od nich z powodu pandemii.               Bardzo z tego ucieszyliśmy się.

Msza święta została odprawiona o godzinie 8:00 w kościele parafialnym.  Godzinę później rozpoczął się uroczysty apel w sali gimnastycznej ozdobionej żeglarskimi motywami. Pani dyrektor, Iwona Sancewicz, przywitała całą szkolną społeczność, rodziców oraz zaproszonych gości – przyjaciół szkoły. Urząd Gminy Bobrowice reprezentowały panie: Beata Wasylyk-Sosnowska oraz Agnieszka Hołownia, a sołectwo pani Janina Łukaszewicz. Przybył również ksiądz proboszcz Marek Kowal oraz dyrektor GOKiS w Bobrowicach – pan Wojciech Brodziński.

Uczennice i uczniowie wyróżnieni za najlepsze wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie odbierali świadectwa i gratulacje z rąk pani dyrektor, pań wychowawczyń, pana wychowawcy.. Otrzymali także talony ufundowane przez Radę Rodziców. Poza tym nagrodzone w tej formie zostały osoby odznaczające się koleżeńskością i uprzejmością na co dzień.

Tegoroczni absolwenci w słowach przysięgi obiecali godnie reprezentować naszą szkołę. Przekazali siódmoklasistom sztandar szkoły. Wręczono im świadectwa  i podziękowania za różnorodną  działalność. Rodzice najzdolniejszych i najbardziej pracowitych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Najstarszą klasę młodsze koleżanki i koledzy pożegnali  miłymi słowami oraz kwiatami.

Po części oficjalnej przyszedł czas na program artystyczny. Ósmoklasiści  porównali w nim lata nauki w szkole podstawowej do rejsu pod czujnym okiem nauczycieli-kapitanów, którym złożyli podziękowania. Następnie zaprezentowali też swoje talenty wokalne i taneczne.

Życzymy wszystkim bezpiecznego i udanego wakacyjnego wypoczynku: zwiedzania nieznanych lądów, poznawania ciekawych ludzi oraz odkrywania swoich własnych talentów!

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!