Dnia 16.11.2022r. uczniowie klas I-IV wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze na spektakl pt. ”Dziewczynka z zapałkami”. Jest to jedna z najbardziej znanych i poruszających baśni Andersena, która na deskach teatru została przedstawiona w zupełnie nowej odsłonie. Współczesna bohaterka historii, Róża, zabrała nas w niezwykłą podróż. Była to wyprawa do świata fantazji i marzeń. Celem wycieczki było również rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.

Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci. Brawa i owacje na zakończenie spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia i wrażenia. Do szkoły powróciliśmy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej magii.